Vyberte stránku

Novinky: Vyloučení umístění nově na úrovni MCC

Novinky: Vyloučení umístění nově na úrovni MCC

Google Ads nabízí velmi užitečnou funkci Seznamy vyloučených umístění na úrovni MCC, kterou přidal někdy na přelomu roku 2018/2019. Můžete si tak vytvořit vlastní seznam umístění, který pak můžete přiřazovat k jednotlivým kampaním.

Co můžete vyloučit?

 • Kanály na YouTube
 • Videa na YouTube
 • Weby
 • Aplikace
 • Kategorie aplikací

Tuto funkci najdete ve vašem MCC => Nástroje => Seznamy vyloučených umístění.

Skvěle se hodí například pro vyloučení mobilních aplikací, kde v poslední době probíhalo hodně změn. Stačí vytvořit nový seznam, jednou ho naklikat, tedy vyloučit všechny kategorie mobilních aplikací a pak už můžete tento seznam v budoucnu pouze přiřazovat jednotlivým účtům (kampaním). Rovněž to lze vyřešit pomocí kouzelného vyloučení domény mobileappcategory::69500.

Seznamy se přiřazují na úrovni MCC. V detailu seznamu úplně dole najdete tlačítko Použít pro kampaně.

Seznamy vyloučených umístění v MCC

Původní článek: leden 2019
Aktualizace: leden 2020

Jsem online marketérka na volné noze. Specializuji se na PPC reklamu v Google Ads a Sklik. Baví mě přemýšlet nad efektivitou mé práce, proto často objevím nějaký trik či vychytávku, jak zefektivnit práci na PPC kampaních nebo si sem tam naprogramuji užitečný skript, aby mi šla práce lépe od ruky. Hledáte PPC specialistu? Zjistěte o mě více nebo mi rovnou napište!

3 Komentáře(ů)

 1. Michal

  Ahoj, díky za info. Jen teda v nadpise píšeš o umístění na úrovni MCC a pak v textu na úrovni účtu. Ale ani v jednom případě mě to nefunguje. Při vybrání kampaní to vypíše: “Při provádění požadovaných změn došlo k chybě. Zkuste to znovu později.” Chvilkový výpadek nebo to nefnguje více lidem?

  Odpovìdìt
  • Hana Kobzová

   Děkuji za komentář. Seznam se vytvoří jednou na úrovni MCC a následně se přiřazuje na úrovni jednotlivých účtů. Teď jsem zkoušela přiřadit existující seznam, ale píše mi to stejnou chybu 🙁

   Odpovìdìt
 2. Karel Theodor Borovička

  Vím v čem může být problém – v novém rozhraní GADS je potřeba dát po vytvoření seznamu vyloučení “reload” rozhraní (CTRL+F5). Do té doby není vytvořený seznam vidět 🙂

  Odpovìdìt

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *