Novinky: Vyloučení umístění nově na úrovni MCC

Google Ads nově implementoval velmi užitečnou funkci Seznamy vyloučených umístění na úroveň MCC! Můžete si tak vytvořit vlastní seznam umístění, který pak můžete přiřazovat v jednotlivých účtech.

Co můžete vyloučit?

 • Kanály na YouTube
 • Videa na YouTube
 • Weby
 • Aplikace
 • Kategorie aplikací

Tuto funkci najdete ve vašem MCC => Nástroje => Seznamy vyloučených umístění.

Skvěle se hodí například pro vyloučení mobilních aplikací, kde v poslední době probíhalo hodně změn. Stačí vytvořit nový seznam, jednou ho naklikat, tedy vyloučit všechny kategorie mobilních aplikací a pak už můžete tento seznam v budoucnu pouze přiřazovat jednotlivým účtům (kampaním).

Seznamy se nepřiřazují na úrovni MCC, ale na úrovni účtu v Nástroje => Seznamy vyloučených umístění => zvolte seznam pomocí zaškrtávátka a klikněte na Použít pro kampaně.

Seznamy vyloučených umístění v MCC

Mohlo by vás zajímat:

3 komentáře k Novinky: Vyloučení umístění nově na úrovni MCC
 1. Michal Odpovědět

  Ahoj, díky za info. Jen teda v nadpise píšeš o umístění na úrovni MCC a pak v textu na úrovni účtu. Ale ani v jednom případě mě to nefunguje. Při vybrání kampaní to vypíše: “Při provádění požadovaných změn došlo k chybě. Zkuste to znovu později.” Chvilkový výpadek nebo to nefnguje více lidem?

  • Hana Kobzová Odpovědět

   Děkuji za komentář. Seznam se vytvoří jednou na úrovni MCC a následně se přiřazuje na úrovni jednotlivých účtů. Teď jsem zkoušela přiřadit existující seznam, ale píše mi to stejnou chybu 🙁

 2. Karel Theodor Borovička Odpovědět

  Vím v čem může být problém – v novém rozhraní GADS je potřeba dát po vytvoření seznamu vyloučení “reload” rozhraní (CTRL+F5). Do té doby není vytvořený seznam vidět 🙂

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikována. Zadej své jméno, email a komentář.