Vyberte stránku

Návod: Chybí podatribut země

Návod: Chybí podatribut země

Trápí vás v Google Merchant Center problém “Chybí podatribut [země (podatribut atributu [doprava])]“? Pojďme se podívat, jak tento problém vyřešit.

Pokud se vám v sekci Diagnostika objevil problém s dopravou, konkrétně “Chybí podatribut [země (podatribut atributu [doprava])]”. Nastavení dopravy může být realizováno dvěma způsoby:

  1. na úrovni Google Merchant účtu pro všechny produkty
  2. na úrovni jednotlivých produktů přímo v produktovém feedu (má přednost před nastavením v GMC)

Nejprve si musíte ujasnit, jakým způsobem dopravu nastavujete vy a podle toho pak problém vyřešit.

Výhodou následujících řešení je nezávislost na platformě eshopu či nástrojích třetích stran, protože nám postačí drobná úprava přímo v Google Merchant Center.

Doprava je nastavena na úrovni Google Merchant Center

Z nějakého důvodu se do feedu dostal parametr dopravy, který není nastaven podle požadavků Googlu. Problém tedy vyřešíme odstraněním atributu doprava z feedu pomocí pravidla zdroje.

V Google Merchant Center přejděte do sekce Produkty => Zdroje. Otevřete si zdroj, kterého se problém týká. Přepněte se na záložku Pravidla pro zdroj. Klikněte na velké modré tlačítko pro přidání nového pravidla a vyhledejte atribut doprava.

blank

V sekci Zdroje dat zrušte sekci pomocí tlačítka Zrušit a přejděte do sekce Úpravy, která je umístěna pod ní a klikněte na Přidat úpravu. Zvolte funkci Vymazat a potvrďte tlačítkem OK.

Vše potvrďte nahoře tlačítkem Uložit jako koncept a následně aplikujte pravidlo zdroje pomocí tlačítka Použít.

Při dalším načtení a zpracování feedu bude špatně nastavený atribut doprava vymazán a problém v Diagnostice bude vyřešen.

Doprava je nastavena na úrovni produktů

Nastavujete-li dopravu na úrovni produktů, nastavíme pomocí pravidla pro zdroj podatribut země.

V Google Merchant Center přejděte do sekce Produkty => Zdroje. Otevřete si zdroj, kterého se problém týká. Přepněte se na záložku Pravidla pro zdroj. Klikněte na velké modré tlačítko pro přidání nového pravidla a vyhledejte atribut doprava.

V sekci Zdroje dat máte přednastavenou funkci Nastavit na jako aktivní a ve spodní části této sekce změňte Atribut skupiny na Podatributy pomocí výběru. Objeví se vám dostupné podatributy atributu doprava. U podatributu země uveďte kód ISO země dle normy ISO 3166-1, kde produkty ze zvoleného feedu prodáváte. Nejčastější příklady:

  • Česká republika – CZ
  • Slovensko – SK
  • Německo – DE
  • Rakousko – AT
  • Spojené státy americké – US

Nastavení pravidla potvrďte tlačítkem OK, poté zvolte Uložit jako koncept a následně aplikujte pravidlo zdroje pomocí tlačítka Použít.

Při dalším načtení a zpracování feedu bude podatribut země k produktům doplněn a problém v Diagnostice bude vyřešen.

Jsem online marketérka na volné noze. Specializuji se na PPC reklamu v Google Ads a Sklik. Baví mě přemýšlet nad efektivitou mé práce, proto často objevím nějaký trik či vychytávku, jak zefektivnit práci na PPC kampaních nebo si sem tam naprogramuji užitečný skript, aby mi šla práce lépe od ruky. Hledáte PPC specialistu? Zjistěte o mě více nebo mi rovnou napište!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *