Vyberte stránku

Nejlepší PPC podcasty

Nejlepší PPC podcasty

V současné situaci trávíme většinu času doma, tak proč jeho část nevěnovat také vzdělávání? Nasaďte si sluchátka a pusťte si třeba PPC podcast!

Podcasty aktivně poslouchám již několik let a prostřednictvím tohoto článku s vámi sdílím ty nejlepší z oblasti PPC reklamy, které pravidelně sleduji.

Hned ze začátku vás musím upozornit, že bohužel v České republice ani na Slovensku neexistuje žádný podcast, který by se věnoval PPC reklamě výhradně a do hloubky (nebo o něm nevím, pokud ano, dejte vědět!). Následující tipy jsou tedy až na jednu výjimku ze zahraničí.

Jak na poslech podcastů?

K poslechu používám aplikaci Podcast Republic pro Android. Zkoušela jsem také Google Podcasts, ale ten mi nevyhovoval. Aplikací je spousta, pokud tedy ještě žádnou nepoužíváte, výběr je obrovský.

Podcast Republic má mobilní aplikaci ale i webové rozhraní, přesto k poslechu využívám výhradně mobil. Epizody, které si chci poslechnout, si stáhnu a ty, které mě podle popisu nezajímají, si rovnou označím jako poslechnuté. Nepřehlédnu tak žádnou novou epizodu.

Top 3 PPC podcasty

PPC podcasty jsem rozdělila na ty nejlepší, které mám ráda a považuji za přínosné. Následně představím i další PPC podcasty, o kterých byste měli vědět, ale v komentáři uvádím, proč právě nepatří mezi ty top.

The Paid Search Podcast

The Paid Search Podcast je pro mě naprostým číslem 1! Nenechám si ujít žádný díl. Podcast moderuje Chris Schaeffer a Jason Rothman. Jason je sice někdy dost uřvaný a dělá blbosti, ovšem obsah podcastu je skvělý a velmi naučný. Jednotlivé díly mají průměrně 40 minut.

PPC Rockstars

Interview s PPCčkaři, které moderuje David Szetela. V podcastu se objevil Fredrick Vallaeys, Nils Rooimans, Kirk Williams, Brad Geddes a další hvězdy PPC světa. Jedná se o 30minutové díly.

Další poučný podcast. Kyle hovoří klidným hlasem, takže si ho nepouštějte před spaním, ale jinak doporučuji. Epizoda obvykle rozebírá dotaz posluchače nebo se jedná o interview s jiným PPCčkařem na konkrétní téma. Délka dílů se velmi liší (5-30 minut).

Další PPC Podcasty

The PPC Show Podcast

Hlas moderátora Paula Wickera je přijemný a dobře se poslouchá, ale bohužel většina dílů podcastu je zaměřena na novinky ze světa PPC v daném týdnu a to nejen z Google Ads, ale také dalších PPC platforem jako Quora, Reddit, Spotify atd. Epizody jsou obvykle ve formě interview s hostem, se kterým novinky rozebírá, o délce 20-40 minut. Na obrázku níže vidíte i JD Pratera, ale ten se tam již neobjevuje tak často.

PPC Questions and Answers

PPC Questions and Answers je rovněž z dílny Chrise a Jasona z The Paid Search Podcast. Kluci v jednu dobu tvořili současně dva podcasty, později v roce 2018 se rozhodli je sjednotit do The Paid Search Podcast a nové díly zde již nenajdete. Každopádně doporučuji si poslechnout i ty starší. Některé jsou vzhledem k času vydání zastaralé, ale najdete tam také i ty, z jejichž obsahu můžete čerpat i dnes. Koukněte na nadpisy epizod a hned v tom budete mít jasno. Epizody jsou krátké (5-10 minut) a vždy řeší jeden konkrétní dotaz svých posluchačů.

Nejen o reklamě

Konečně nějaký český zástupce 🙂 V březnu 2020 spustil svůj podcast Seznam.cz. Podcast není zaměřen vyloženě na PPC reklamu, ale na reklamu obecně, její trendy a vývoj. Díly jsou ve formě interview a vychází každý čtvrtek. Mají okolo 20 minut. Zatím vyšlo jen pár dílů, ale držím mu palce.

PPC Marketing

Pokud ovládáte španělštinu, přidejte si i tento podcast, za kterým stojí Albeiro Ochoa. Bohužel Albeiro není příliš důsledný a poslední díl vyšel v listopadu 2019, přesto si ho ale přidejte, abyste věděli o nových dílech. Jedná se o jediný podcast ve španělštině zaměřený na PPC reklamu.

Pokud zde nevidíte svůj oblíbený PPC podcast nebo máte tip na super appku na jejich poslouchání, tak neváhejte a napište k článku komentář.

Jsem online marketérka na volné noze. Specializuji se na PPC reklamu v Google Ads a Sklik. Baví mě přemýšlet nad efektivitou mé práce, proto často objevím nějaký trik či vychytávku, jak zefektivnit práci na PPC kampaních nebo si sem tam naprogramuji užitečný skript, aby mi šla práce lépe od ruky. Rádi byste se mnou spolupracovali? Napište mi!

2 komentáře

    • Hana Kobzová

      Ahoj Kubo, podcast od Pecky sleduju, ale není tady, protože se nevěnuje vyloženě PPC reklamě 😉

      Odpovědět

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

I přes současnou situaci s COVID-19 pokračuji ve své práci bez omezení a bezpečně online.Jak Vám mohu pomoci?