Vyberte stránku

Jak vyloučit mobilní aplikace v Google Ads v roce 2024?

Jak vyloučit mobilní aplikace v Google Ads v roce 2024?

Na internetu je spousta návodů na vyloučení mobilních apps z obsahové sítě v Google Ads, ale vzhledem k tomu, že Google v roce 2018 přestal podporovat Adsenseformobileapps.com, ne všechny jsou platné. Jak vyloučit mobilní aplikace v roce 2024?

Aktuálně máme k dispozici 4 možné postupy. Znáte je všechny?

Vyloučení aplikací manuálně v online prostředí Google Ads

Tento postup bych vám doporučila rovnou přeskočit, protože je časově náročný a vyžaduje mnoho kliknutí. V online prostředí je totiž potřeba manuálně označit všechny kategorie aplikací a tím je vyloučit. Jedná se o 141 kategorií, tedy 141 potřebných kliknutí.

Zvolte kampaň v obsahové síti, přejděte na Publika, klíčová slova a obsah => Obsah => záložka Vyloučení umístění a klikněte na tužku => Vyloučit umístění. Zvolte Kategorie aplikací (141) a zobrazí se vám všechny dostupné kategorie aplikací pro Google Play, Apple App Store a Windows Phone Apps. Postupně si je musíte rozbalit a všechny je označit jednu po jedné, aby se přidaly jako vyloučené. Následně vyloučení kategorií uložte.

Vyloučení aplikací skrze Google Ads Editor

Tento přístup je velmi rychlý, neboť k vyloučení apps stačí pouze několik pár kliků v Google Ads Editoru. V levé dolní části Spravovat zvolte Klíčová slova a cílení => Kategorie mobilních aplikací, Vylučující. Klikněte na tlačítko + a vylučte kategorii mobilních aplikací na úrovni kampaně All Apps. Stačilo 5 kliknutí a je hotovo.

Vyloučení aplikací pomocí domény v online prostředí

Již víme, že Adsenseformobileapps.com přestalo fungovat, ale našla se podobná vychytávka. Jedná se o vyloučení domény mobileappcategory::69500, která zajistí přidání All apps stejně jako výše uvedený postup skrze Google Ads Editor.

V online prostředí přejděte na konkrétní kampaň v obsahové síti => , přejděte na Publika, klíčová slova a obsah => Obsah => záložka Vyloučení umístění a klikněte na tužku => Vyloučit umístění. Přepněte se na záložku Zadat a napište “mobileappcategory::69500”. Jakmile potvrdíte přidání tohoto umístění, vpravo se ihned zobrazí Kategorie aplikací All Apps.

Vyloučení aplikací pomocí sdíleného seznamu na úrovni MCC

K tomuto řešení musíte mít vlastní MCC, bez toho to nepůjde. Postup se skládá ze dvou kroků:

 • Tvorba sdíleného seznamu na úrovni MMC
 • Aplikace seznamu na konkrétní kampaň

Tvorba sdíleného seznamu vyloučených umístění

Přejděte do svého MCC, zvolte Nástroje a nastavení => Seznamy vyloučených umístění a vytvořte nový seznam. Dejte seznamu jméno a vylučte veškeré kategorie mobilních aplikací. Stejně jako u návodu na vyloučení v online prostředí je potřeba vybrat po jednom všechny kategorie. Výhodou tohoto postupu je, že to budete dělat pouze jednou.

Nebo zvolte rychlejší variantu a použijte již zmiňované vyloučení domény “mobileappcategory::69500“.

Aplikace seznamu na kampaň

Aplikace seznamu se provádí rovněž z MCC a nikoliv z konkrétního účtu, jak by se mohlo předpokládat. V detailu seznamu dole najdete možnost aplikovat seznam na jednotlivé kampaně podúčtů. Kampaně přidejte a potvrďte.

Nevýhodu tohoto postupu shledávám v tom, že přiřazení seznamu není možné provést na úrovni účtu, ale je potřeba se přepínat na úroveň MCC, je tedy snadné na tento krok zapomenout.

Který je váš nejoblíbenější způsob vylučování mobilních aplikací? Podělte se s ostatními v komentářích.

A v případě, že vám některý postup není jasný, neváhejte se na mě obrátit.

Jsem online marketérka na volné noze. Specializuji se na PPC reklamu v Google Ads a Sklik. Baví mě přemýšlet nad efektivitou mé práce, proto často objevím nějaký trik či vychytávku, jak zefektivnit práci na PPC kampaních nebo si sem tam naprogramuji užitečný skript, aby mi šla práce lépe od ruky. Hledáte PPC specialistu? Zjistěte o mě více nebo mi rovnou napište!

11 Komentáře(ů)

 1. David

  Ahoj Hanko, díky za článek. Z mé zkušenosti ani vyloučení kategorií aplikací nezajistí občasné umístění v appkách, stále jich jsou desítky, kde se umisťujeme. Řešíš tyto placementy nějak separátně skriptem?

  Odpovìdìt
  • Hana Kobzová

   Ahoj, prošla jsem své účty a v žádném jsem nenašla, že bych měla umístění v appkách i přes jejich vyloučení. Díváš se na správné časové období (až po vyloučení)?Jakým způsobem aplikace vylučuješ?

   Odpovìdìt
 2. Karel

  Zrovna tuto situaci řeším, díky za článek!:-)

  Odpovìdìt
 3. Matej

  Dobrý deň,

  rád by som sa spýtal, či je to ešte aktuálne lebo v Google Ads to už žial nejde, resp. to neviem nájsť.

  A keď to vylučim cez Editor a odošlem zmeny, tak tie zmeny nevidim v online Google Ads.

  Viete mi poradiť prosím?

  Ďakujem

  Odpovìdìt
  • Hana Kobzová

   Dobrý den, v online rozhraní to najdete v menu v sekci Obsah => Vyloučeno => Upravit cílení reklamní sestavy.

   Odpovìdìt
 4. Tom

  Dobrý den, Hanko. Mě se osvědčilo vylučovat appky první metodou, a to přímo v Google Ads, ale hlavně na úrovni celého účtu. Zpravidla na appkach mí klienti nechtějí být viděni. Mohou být však výjimky.

  Jen chci říci, že jsem se setkal s tím, že poslední dny Google hapruje a pokud chcete vyloučit appky ručně pro celý účet, Google vám tuto možnost nenabídne: https://prnt.sc/Y-0pIzzpLOEk. Když si však zvolíte konkrétní kampaň a poté se zpětně přepnete do “účtu”, systém vás pustí: https://prnt.sc/vvZ4Y4D5wpcU.

  Možná se to někomu bude hodit. Jen si opravdu zkontrolujte, zda vám to systém vyloučil 🙂

  Odpovìdìt
 5. Lucie

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné vyloučit aplikace i v Performance Max? Aplikace mám vyloučené na úrovni účtu, ale na Performance Max mi to nefunguje. Děkuji

  Odpovìdìt
  • Hana Kobzová

   Dobrý den, aktuálně je dostupné jen vyloučení na úrovni účtu, které zmiňujete. Pokud Vám to nefunguje, zkuste kontaktovat podporu, ať to prověří.

   Odpovìdìt
 6. Wampi

  Super článek, zrovna jsem vyloučil 🙂

  Odpovìdìt

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *