Vyberte stránku

Adwords skript pro kontrolu rozpočtu více účtů zároveň

Adwords skript pro kontrolu rozpočtu více účtů zároveň

Vedete účty několika klientů, které máte pod svým Klientským účtem, a potřebujete u nich sledovat čerpání rozpočtu v průběhu měsíce? Vyzkoušejte tento nový skript určený pro MCC Adwords účet, který zasílá výsledky v jednom jediném emailu

Pokud sledujete rozpočty na úrovni jednotlivých účtů, určitě se také potýkáte s tím, že máte denně zahlcenou emailovou schránky s reporty ohledně rozpočtu. MCC Adwords skript je řešením, neboť sledujete rozpočet požadovaných podúčtů z jednoho místa a výsledkem je jediný email ve vaší emailové schránce.

Jak skript implementovat?

Vysvětlení činnosti skriptu najdete v původním příspěvku věnovaném sledování rozpočtu na úrovni jednotlivých účtů. Zdrojový kód umístěný níže musíte vložit na úroveň vašeho MCC.

Implementace MCC Adwords skriptu

Ve zdrojovém kódu je potřeba upravit 2 věci:

 1. upravit emailovou adresu do proměnné email, na kterou bude výsledek skriptu chodit
 2. přidat volání funkce connect() s potřebnými parametry pro každý účet, jehož čerpání rozpočtu chcete sledovat (příklad najdete přímo ve skriptu)

Doufám, že vám tento skript ušetří nejen čas strávený přepočítáváním rozpočtů v Google Adwords, ale také zlepší přehlednost vaší emailové schránky.

Jsem online marketérka na volné noze. Specializuji se na PPC reklamu v Google Ads a Sklik. Baví mě přemýšlet nad efektivitou mé práce, proto často objevím nějaký trik či vychytávku, jak zefektivnit práci na PPC kampaních nebo si sem tam naprogramuji užitečný skript, aby mi šla práce lépe od ruky. Rádi byste se mnou spolupracovali? Napište mi!

6 komentářů

 1. Lukáš Mládek

  Zdravím Hanko,

  super script. Chtěl jsem se zeptat, jestli je možnost, že by byl script důkladnější, že by se zaměřoval na měsíční útratu klientských účtů celkově(což umí) a pak i konkrétních sítí účtů (vyhledávací síť, obsahová síť, Google nákupy a Videokampaně).

  Bylo by to super a myslím, že nejen mě by to ušetřilo spoustu času.

  Předem moc díky za odpověď
  Lukáš

  Odpovědět
 2. Radek Kupr

  Zdravím, nasadil jsem skript na naše MCC, ale hlásí mi:

  “annot retrieve the next object: iterator has reached the end. (line 41)”

  Odpovědět
  • Hana Kobzová

   Dobrý den, pošlete mi kód skriptu tak, jak jste si ho implementoval vy a kouknu na to.

   Odpovědět
 3. Jesús Del Águila

  Hola!

  No puedo hacer que el Script se ejecute todos los días, quisiera que el Script se ejecutara todos los dias. Como puedo lograr ello.

  Muchas gracias

  Odpovědět
  • Hana Kobzová

   Buenas tardes. Para que se ejecute el script todos los días, tiene que establecerlo a nivel de script en Google Ads en Herramientas => Secuencias de comando. No se hace dentro del código.

   Odpovědět

Trackbacky/pingbacky

 1. Adwords skript pro kontrolu rozpočtu | Hana Kobzová - […] dispozici jsem zveřejnila také MCC verzi skriptu, rovněž se vám může hodit také verze skriptu pro […]

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

I přes současnou situaci s COVID-19 pokračuji ve své práci bez omezení a bezpečně online.Jak Vám mohu pomoci?