Vyberte stránku

Sklik skript: Kontrola počtu reklam v sestavách

Nemáte přehled o tom, kolik aktivních reklam máte v každé sestavě v Skliku? Zjistěte to rychle, jednoduše a hlavně automaticky pomocí tohoto Sklik skriptu!

Problém: Chcete si ověřit počet aktivních rozšířených inzerátů v každé sestavě. Je jich někde málo? Nebo naopak moc?

U klienta, kde se často aktualizuje znění reklam, se mi stalo, že některé reklamy měly být už pozastavené, ale stále jsou aktivní, ačkoliv je měl importní soubor vygenerovaný z Google AdWords Editoru zastavit.

Sklik sám ve svém prostředí nabízí přehled nad kampaněmi vč. počtu inzerátů, ale zaprvé není moc přehledný, nelze v něm filtrovat, ale hlavně zahrnuje do počtu také pozastavené reklamy.

Počet reklam v Skliku

Pomocí generátoru reportů Standy Jílka jsem si vygenerovala základ kódu, který jsem následně upravila tak, abych získala report s počtem aktivních rozšířených reklam (ETA) v každé sestavě. Tento report se generuje do Google Sheets a odkaz na něj je zaslán emailem, jakmile je připraven.

Když si hotový report otevřete, udělejte si nad daty filtr, seřaďte sloupec “Počet inzerátů” a najděte sestavy s nízkým nebo naopak vysokým počtem inzerátů. Výstup bude vypadat takto:

Sklik skript: počet inzerátů

Jak skript implementovat?

Skript byl připraven v prostředí Google Scripts. Vytvořte si nový spreadsheet v Google Sheets, běžte do Nástroje => Editor skriptu a tam vložte kód, který najdete níže.

Aby skript správně pracoval je třeba vyplnit následující parametry, které najdete na jeho začátku:

  • odkaz na nový prázdný spreadsheet v Google Sheets (optimálně ten, který jste právě vytvořili pro vložení skriptu)
  • váš email, kde bude zaslán odkaz na hotový report
  • Sklik token, který získáte v nastavení vašeho Sklik účtu
  • Název (email) individuálního účtu v případě, že používáte token pro MCC

Jakmile je vše připraveno, můžete skript spustit přes menu Spustit => Spustit funkci => main (poprvé bude třeba skript autorizovat) a je to! 🙂 Počkejte si na email, který vám brzy dorazí.

Máte problém s implementací skriptu nebo byste rádi nějaké úpravy? Kontaktujte mě.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *